به دا مان خوش آمدید

گلدونا خونه هامون رو با صفا و سرسبز میکنن البته این حال خوب تا موقعیه مراقبشون باشیم. توی این مراقبت، توجه و محبت کردن اونقدر مهمه که میتونه بذر خشک رو دوباره به زندگی برگردونه و ازش یه گیاه با طراوت یا یه نهال تنومند بسازه؛ یا برعکس، خدای نکرده اتفاقاتی بیفته که جای پشیمونی هم برامون نداره.
بگذریم؛ بچه هایی که پای کوچولوشونو به دنیا میذارن به زندگیا و خونه هامون صفا و طراوت میدن و ما هم باید مراقبشون باشیم درست عین دونه ها.

پیامبر رحمت و مهربانی فرمودند: الْوَلَدُ رَيْحَانَةٌ
بچه ها مثل ریحان هستند.

همونقدر لطیف همونقدر خوشبو …
اما بخاطر مشکلات و گرفتاری هایی که هر کسی به نحوی دچارش شده و همه میدونیم بعضی از این بچه ها نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری دارن.
داستان “دامان” هم از همینجا شروع شد توی این داستان ما دوست داریم با حمایت از خیرین عزیز و ارجمند و همکاری متقابل با خانواده ها، کاری کنیم که دنیا جای بهتری واسه بچه هاشون باشه.
این که دامان دقیقا چیه و چیکار میکنه رو میشه با یه عبارت خیلی ساده توضیح داد:
دامان یعنی: خانه حمایت از کودکان زیر سه سال دا

چرا زیر سه سال؟

چون به هزار و یک دلیل علمی و عقلی و نقلی و روایی این سه سال دوران طلایی عمر بچه هاست که خیلی چیزها هم دست خودشون نیست و باید بقیه حواسشون بهشون باشه.
ما توی خانه حمایت از کودکان زیر سه سال دا، بچه هایی که نیاز به مراقبت و مهربونی دارن رو شناسایی می کنیم و در حد توانمون بهشون کمک می کنیم که توی خونه ی، خودشون در آغوش خانواده و پدر مادراشون به خوبی رشد کنن؛ تا ان شاء الله در آینده تنومند بشن و به ثمر بشینن.
خانه دا، یک سازمان مردم نهاد و داوطلبانه هست که به کمک جمعی از خیرین و فعالان حوزه اجتماعی و با هدایت حجت الاسلام علی سرلک؛ با اخذ مجوز از وزارت کشور و کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره)، در فروردین ماه 1399 راه اندازی شد. فعالیت های ما محدود به شهر تهران نیست و در سراسر کشور فعالیت داریم.

توی خانه دا، ما به این بچه های عزیز میگیم دانه و به لطف خیرین و عزیزانی که به ما کمک می کنند از دور مراقبشون هستیم بهشون سر میزنیم و رسیدگی می کنیم و حواسمون به همشون هست.

زیر سقف این خونه دونه های زیادی داریم که با محبت خیرین عزیز و ارجمند، جوونه میزنن ریشه هاشون توی خاک خودشون سلامت و قوی تر میشه و از امیدی که به خاطر همراهی و حمایت میگیرن ان شاء الله میتونن در مقابل طوفان حوادث و گرفتاری ها ایستادگی کنن.

راستی شما هم میتونین به ما بپیوندین ما علاوه بر حمایت مالی به داوطلب های پرانرژی و خوش فکر هم نیاز داریم.
یادتون نره که دانه ها برای رشد به قلب های مهربون نیاز دارن